Jaką walizkę podróżną wybrać?

Sierpień 3, 2018 By admin

Jaką walizkę podróżną wybrać?

Podróżowanie jest ekscytujące, ale wiążą się z nim także pewne stresujące aspekty. Mowa tutaj o przedmiotach, których będziemy używać do przewożenia bagażu. Przerzucanie bagaży tam i z powrotem może być zarówno bardzo proste jak i może powodować spore problemy podczas podróży. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wziąć pod uwagę swój styl podróżowania i dostosować się do tych potrzeb, wybierając odpowiedni bagaż podróżny na wakacje. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy ten artykuł z cennymi wskazówkami.

Walizka czy plecak?

W tym artykule skupiamy się głównie na walizkach zamiast na plecakach z następujących powodów:

  • Wygoda – Manewrowanie przez porty lotnicze z dużą liczbą ludzi i ruchem ulicznym przy jednoczesnym przewożeniu dużego ciężaru na plecach nie jest łatwe. Walizki wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem
  • Koła – Po prostu prowadź swój bagaż z łatwością. To jest nasz główny powód, by wybrać walizkę.
  • Organizacja – Plecak nie zapewnia dużo swobody organizacyjnej. Będziesz miał dostęp tylko do mechanizmu ładującego od góry, w którym będziesz zmuszony wyjąć wszystko, aby dotrzeć do przedmiotu na dole. Walizka daje jasny obraz całej sytuacji, gdy tylko ją otworzysz.

Twarda czy miękka?

Powinieneś wybrać walizkę w oparciu o twoje potrzeby podróżne. Na przykład; czy podróżujesz w interesach, czy dla zabawy? Czy planujesz zabrać ze sobą jakieś cenne przedmioty, które mogą łatwo ulec zniszczeniu? Twarda walizka podróżna jest idealna dla każdego, kto nosi przedmioty takie jak drogi aparat fotograficzny lub gdy twoje wakacje będą odbywać się w miejscach o trudnych warunkach pogodowych. Twarda obudowa zapewni ochronę każdemu elementowi podatnemu na uszkodzenie.

Miękka walizka jest idealna dla każdego, kto szuka dodatkowej przestrzeni. Walizki te mogą powiększać swoją objętość, dzięki czemu są idealne dla osób, które chcą zabrać ze sobą pamiątki. Miękkie futerały do przenoszenia można łatwiej umieścić w schowku.

Rozmiar

Rozmiar najczęściej uzależniamy od tego jak długo będą trwały nasze wakacje. Wiele osób może przetrwać z mniejszą ilością przedmiotów niż inni, ale podczas wizyty w obcym miejscu mniejszy bagaż wydaje się bardziej rozsądną opcją. Zanim kupisz walizkę, dowiedz się więcej o wymaganiach międzynarodowych i krajowych przewoźników.

Niektóre samoloty umożliwiają mniejszy bagaż podręczny, dlatego najlepiej jest zawsze ograniczać się do kupowania walizki o wymiarach w przybliżeniu 55 x 40 x 20 cm i dążyć do wagi nie przekraczającej 10kg.

Oto zestawienie niektórych popularnych rozmiarów do przenoszenia:

  • Międzynarodowy rozmiar wynosi zazwyczaj 50 cm.
  • Najpopularniejszy rozmiar bagażu podręcznego to 55 cm – Jest to spory rozmiar, oferujący dużo miejsca, ale wystarczająco lekki, aby go podnieść. Możesz podróżować przez miesiąc bez większego wysiłku.
  • Jeśli podróżujesz z ukochaną osobą, średnia wielkość byłaby idealna. Rozważ zakup bagażu podręcznego ok. 60cm.
  • Dla tych, którzy lubią mieć dodatkową przestrzeń, to 65-70 cm zapewni ci dużo miejsca do noszenia pamiątek lub dodatkowej garderoby. Ponadto, jeśli spędzasz wakacje z rodziną, możesz łatwo umieścić wszystkie rzeczy do jednej walizki, aby ułatwić obsługę.
  • Rozmiar 80cm jest po prostu zbyt duży dla walizki podróżnej. Jest bardzo nieporęczny i może być bardzo trudny przy manewrowaniu. Ten rozmiar najlepiej nadaje się dla osób planujących wyjazd za granicę lub każdego, kto myśli o zamieszkaniu w innym kraju przez długie okresy czasu.

Czasami lepiej kupić dwie mniejsze walizki zamiast kupować jedną dużą, ciężką. Oczywiście, będziesz musiał zapłacić dodatkowo, ale warto, bo nie będziesz musiał się martwić o wrzucenie wszystkiego do jednej miejsca lub poniesienie opłat za nadwagę podczas podróży.

Kolor

Najlepiej kupić torbę z unikalnymi nadrukami i kolorami. W ten sposób łatwo znajdziesz go na karuzeli bagażowej. Poza tym przypadkowo nie pomylisz go z cudzą torbą.

Materiał

Zawsze upewnij się, że Twoja walizka jest wodoodporna lub przynajmniej została zabezpieczona od środka, aby Twoje rzeczy pozostały suche. Jest to bardzo ważne, ponieważ czasami bagaż może zostać umieszczony na mokrych, lepkich lub brudnych powierzchniach.

Jeśli twoja torba nie ma odpornego na wilgoć szczeliwa, po prostu wyłóż górną i dolną część walizki plastikowymi torbami. Ta prosta sztuczka zapewni suchość nawet jeśli twoja walizka zmoknie na zewnątrz.

Pasy

Kup walizkę z regulowanymi paskami. Paski te pomogą zabezpieczyć i skompresować twoje rzeczy.

Przegrody

Przegrody przydadzą się, gdy chcesz uporządkować swoje rzeczy. Na przykład: zamiast przechowywać swój mały szampon lub płyny w ubraniach, przechowuj je w zewnętrznej kieszeni (zapobiegnie to zniszczeniu ubrania w przypadku wycieku). Ponadto będą one łatwe do zlokalizowania w razie potrzeby.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej walizki podróżnej okażą się pomocne. Unikaj błędów popełnianych przez innych, ciesz się podróżą, bez zbytniego zaprzątania swojej głowy przewożonym bagażem.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *