Jak nauczyć się angielskiego w domu?

Sierpień 3, 2018 By admin

Jak nauczyć się angielskiego w domu?

Współcześnie język angielski to podstawa komunikacji. Znajomość angielskiego ułatwia podróżowanie, zawieranie nowych kontaktów, a także jest wymagana na większości stanowisk. Co zrobić jednak, gdy nie poszliśmy z duchem czasu i jeszcze nie umiemy tego języka? Czy nasza pozycja w świecie jest stracona? Nic bardziej mylnego! Wszystko jest do nadrobienia. No dobrze, to bardzo optymistyczna wizja, jednak co zrobić, gdy nie mamy pieniędzy, ani nawet czasu na dodatkowe kursy czy indywidualne lekcje? Odpowiedź jest prosta. Zacznijmy uczyć się w domu.

Systematyczność

Niezależnie jaki sposób nauki wybierzemy najważniejsze, by mieć styczność z językiem regularnie. Najlepiej codziennie. Dużo bardziej efektywne będzie jeżeli codziennie poświęcisz na naukę choć pół godziny, niż, gdy raz w tygodniu pouczysz się trzy godziny. Materiał powinien być przede wszystkim utrwalany, by używanie danych słów weszło w nawyk.

Oglądaj filmy, graj w gry

To sprawdzony sposób na naukę języka. Przede wszystkim osłuchasz się z różnymi dykcjami i nauczysz się rozpoznawać dźwięki. Akcent przestanie być dla ciebie problemem, dodatkowo wzbogacisz swoje słownictwo. Przywykniesz do konstrukcji zdań, język mówiony stanie się dla ciebie integralną częścią angielskiego. A nauka sprawi wiele przyjemności. Ten sposób gwarantuje brak nudy.

Karteczki z nazwami

Na przedmioty codziennego użytku ponaklejaj karteczki z angielskimi nazwami. Będziesz mógł w każdej chwili przypomnieć sobie dane słowo. Nawet w momencie, gdy nie będziesz się uczył umysł będzie zapamiętywał pisownie. Większość z nas to wzrokowcy. Jest to więc doskonały sposób na naukę.

Ściągnij przydatne aplikacje

Jest wiele aplikacji, które w przystępny sposób umożliwiają naukę języka. Dzięki temu będąc w pociągu, na spacerze czy w poczekalni u lekarza możesz powtarzać słówka czy gramatykę, bez targania książek. Aplikacje te oferują naukę na różne sposoby: quizy, memory, elektroniczne fiszki czy wiedza teoretyczna skondensowana w formie map myśli. Dostosowywać możesz poziomy, wybierać określoną tematykę. Funkcji jest wiele.

Poznaj ludzi na komunikatorach i rozmawiaj z nimi

Przy dzisiejszej technologii poznać kogoś z drugiego krańca świata to nie problem. Rozmawiaj z ludźmi z różnych stron świata. Poznasz dzięki temu potoczne formy języka, a także nauczysz się odpowiadać na bieżąco nawet, gdy będziesz miał trudności z wyrażeniem czegoś. Warto też we wszystkich komunikatorach typu Facebook ustawić język angielski jako domyślny. Być może wydaje się to bardzo niewielką stycznością z językiem, ale w przypadku nauki liczy się każda minuta obcowania z poznawanym językiem.

Fiszki

Fiszki to poręczny przedmiot, który zawsze możesz mieć przy sobie. Pozwoli on także na bieżąco sprawdzać twoją wiedzę. Dzięki temu nie będziesz marnował czasu na powtarzanie znanych ci już słówek. Wzrośnie twoja produktywność. Zaletą fiszek jest podział na poziomy trudności, a także podział tematyczny, to znacznie ułatwia naukę.

Podsumowanie

Język angielski znacznie ułatwi ci funkcjonowanie w świecie. Warto więc włożyć nieco wysiłku w naukę. Nie poddawaj się nawet jeżeli spotykają cię przeciwności losu. Jeżeli podane wyżej techniki nie sprawdzą się, zawsze możesz poszukać kursu internetowego lub wymienić się z kimś umiejętnościami. Polecamy również szkoły języka angielskiego, które są dobrze przygotowane do swojej roli. W przypadku Warszawy i okolic,  najczęściej polecaną szkołą jest Harrison School. Jednak, aby twoja nauka była efektywna potrzeba przede wszystkim sumienności, chęci i samozaparcia.

COMMENTS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *